وبسایت دانشجویی مهندسی شیمی
سلام.... امیدواریم بهترین سایت دنیا رو بنویسیم www.iaushirazche.ir
خوش اومدید...لطفاَ با نظراتتون ما رو در بهبود وبسایت یاری کنید.,.,.شما میتونید با عضو شدن در خبرنامه،از مطالب جدید وبسایت با خبر بشین.,., .از لیست موضوعات وبسایت،موضوع مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 16 تیر‌ماه سال 1390

آیا میدانستی که متوسط عمر مردان در ایران شصت و دو سال و چهار ماه و براى زنان شصت و سه سال و دو ماه میباشد.

آیا میدانستی سالانه یک میلیون و دویست هزار نفر جان خود را در سوانح رانندگی از دست میدهند که تقریبا نود درصد آن در کشورهاى جهان سوم اتفاق میافتد.

آیا میدانستی که مگس و پشه بر روى برگ گل آفتاب گردان نمی نشیند و با سوزاندن برگهاى آن نه تنها حشرات بلکه موش و قورباغه نیز از آن محل فرار میکند.

آیا میدانستی که با نگاه کردن به گوش جانوران میتوانیم پی به تخمگذار بودن و یا بچه زا بودن آنها ببریم، بدین صورت که تخمگذاران گوششان ناپیدا و بچه زایان گوششان نمایان است. تنها یک مورد استثنا وجود دارد و آن نوعی افعی بچه زا است که گوشش دقیق پیدا نیست.

آیا میدانستی مساحت استان خراسان 17 برابر کویت هست.

آیا میدانستی در هر 24 دقیقه در ایران، یک نفر به سبب تصادف رانندگى جان مى بازد.

آیا میدانستی طراح پرچم کنونی ایتالیا ، ناپلءون بناپارت فرانسوى بوده است.

آیا میدانستی انجیر خشک 6 برابر انجیر تازى مغذى تر است.

آیا میدانستی قله دماوند بیست و سومین قله بلند جهان است.

آیا میدانستی که در فصل تابستان در کشورهاى اسکاندیناوى چون سوءد و نروژ فقط یک ساعت خورشید غروب میکند و حتی در بعضی نقاط حتی یک ساعت هم غروب نمیکند.

آیا میدانستی که کلمه فارسی پرتقال ، پرتاگال است. بعد نیست بدانید که زادگاه اصلی پرتاگال کشور چین میباشد و حدود صد و ده سال پیش به ایران وارد شد.

آیا میدانستی که زنبورهاى عسل کندوى خود را با دقت یک دهم میلیمتر می سازند ، آنها از کرکهاى لامسه خود بعنوان وسیله اندازه گیرى استفاده میکنند.
طبقه بندی:
ارسال توسط سحر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
خبرنامه